а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

доработка

мн. доработки
Вид збор: Именка, женски род
Доработување, довршување, целосно дотерување на некоја работа, на некој производ.
Примери:
Крановите го разнесуваа железото до следната фаза на доработка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи