а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

допрецизира

допрецизираат
Вид збор: Глагол, свршен
Прецизира повторно или до крај.
Англиски: specify
Примери:
Министерот ги допрецизира податоците.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи