а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дописен

дописниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на допишување.
Англиски: remote
Примери:
Дописен курс.
Дописни карти.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи