а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

допинг

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 30193
Користење на забранети дроги за подобрување на физичките способности.
Англиски: doping
Употреба: Медицина , Спорт
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК