а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

долунаведен

долунаведени
Вид збор: Придавка
Што е наведен, спомнат во понатамошниот текст.
Англиски: undermentioned
Употреба: Правда
Примери:
Долунаведените лица потпишале изјава.