а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

доликвидира

доликвидираат; доликвидирајќи
Вид збор: Глагол, свршен
Ликвидира се, до крај.
Англиски: liquidate
Примери:
Треба да ги доликвидираат оние во визбата.