а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

долгоочекуван

долгоочекуваниот
Вид збор: Придавка
Што е очекуван, на кој се чека долго.
Англиски: long expected
Примери:
долгоочекувано писмо
FlexiMac
 менување на македонски глаголи