а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

документиран

документираниот
Вид збор: Придавка
Што е поткрепен со документи, со докази.
Англиски: documented
Примери:
Документиран материјал.
Документирана информација.
Документирани записи.
Изведенки
1. документирано прил.
Пример: Документирано ни предочува низа настани.
2. документираност ж.
Особина на тоа што е документирано.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи