а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

докажувачка

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 48202
1. докажок
Англиски: end of the story Албански: mbarim rrëfimi
Употреба: Разговорно
2. докажување
Албански: tregon
Употреба: Разговорно
Примери:
Со неа нема докажувачка.