а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

доисфаќа

доисфаќаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Исфаќа сѐ, сите до еден.
Англиски: catch
Изведенки
доисфати св.
доисфатат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи