а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

додуша

Вид збор: Сврзник
но, имено, впрочем
Англиски: but
Примери:
Тој додуша со малку притисок врз работниците успеа да ги постигне своите цели.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи