а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дневнополитички

дневнополитичкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 36884
Што е поврзан со дневната политика.
Употреба: Политика
Примери:
Фестивалот да си го задржи достојното ниво и на ниту еден начин да не биде злоупотребен, особено во дневнополитички цели.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК