а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дискрециски

дискрецискиот
Вид збор: Придавка
1. Што се однесува на дискреција.
2. Што овластува да донесува одлуки по сопствено убедување.
Англиски: discretionary
Изведенки
дискреционен прид.
дискрециониот
Пример: дискреционо право
FlexiMac
 менување на македонски глаголи