а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дискретно

Вид збор: Прилог
дискретен
Англиски: discrete
Примери:
Го погледна дискретно.
Одговори дискретно.
Се насмеа дискретно.
Дискретно му шепна.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи