а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

динамичен

динамични
Вид збор: Придавка
Ранг: 10143
жив, полетен
Англиски: dynamic
Примери:
динамичен живот
динамично време
Изведенки
1. динамично прил.
Пример: Дејството се одвива динамично.
2. динамичност ж.