а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дибидус

Вид збор: Прилог
сосема, потполно, ептен
Англиски: totaly Турски: dibidüz
Употреба: Разговорно
Примери:
Дибидус не знае.
Работата е дибидус забегана.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК