а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дефетист

мн. дефетисти
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 33264
Тој што не верува во успех или во победа, малодушен човек.
Англиски: defeatist
Изведенки
дефетистички прид.
дефетистичкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК