а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

детоксикација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 46412
Отстранување на отрови од телото; одвикнување од употреба на дрога.
Англиски: detoxication
Употреба: Медицина
Примери:
Амбиент совршен за ментална и телесна детоксикација далеку од бетонската џунгла.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК