а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

десертен

десертни
Вид збор: Придавка
Ранг: 22009
Што се служи како десерт.
Употреба: Гастрономија
Примери:
десертно сирење
десертно грозје
десертно вино
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК