а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дерматолошки

дерматолошкиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на дерматолог и на дерматологија.
Англиски: dermatological
Употреба: Медицина
Примери:
Дерматолошки испитувања.
Дерматолошки наод.
Дерматолошки процени.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК