а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

депилација

мн. депилации
Вид збор: Именка, женски род
Отстранување влакна од телото.
Англиски: depilation, waxing
Примери:
крем за депилација
Изведенки
депилациски прид.
депилацискиот
Што се однесува на депилација.
Пример: депилациски третман
FlexiMac
 менување на македонски глаголи