а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

двоцифрен

двоцифрени
Вид збор: Придавка
Што се состои од две бројки, цифри.
Англиски: two-digit
Примери:
Целиот баран процент, кој често беше и двоцифрен, не беше одобрен.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи