а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дволичен

дволичниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 19414
Што е лажлив, неискрен, лицемерен.
Англиски: hypocritical
Изведенки
дволичност ж.