а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дара

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Разлика во тежина помеѓу стоката и амбалажата во која се наоѓа.
Англиски: expenses
Изрази
Повеќе дара отколку масло - повеќе чини работата отколку добивката.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи