а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

грејач

мн. грејачи
Вид збор: Именка, машки род
Електрична направа што служи за греење, за загревање.
Англиски: heater
FlexiMac
 менување на македонски глаголи