а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

грбав

грбавиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 19471
Што има грпка.
Англиски: hunchbacked
Примери:
Грбавиот старец плачеше.
Изведенки
грбавост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК