а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

графологија

(едн.) графологијата
Вид збор: Именка, женски род
Вештина на распознавање на ракопис и толкување на психичките особености на авторот на ракописот.
Англиски: graphology
Изведенки
графолошки прид.
графолошкиот
Пример: Графолошка анализа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи