а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

грануларен

грануларниот
Вид збор: Придавка
Во форма на гранули.
Англиски: granular
Употреба: Хемија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи