а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

горешт

горештиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 20610
1. Што е врел, жежок.
Англиски: hot
Примери:
Горешта вода.
Горешто лето.
2. Што е страстен, огнен.
Англиски: passionate
Употреба: Преносно значење
Примери:
Горешто срце.
Горешта љубов.
Изведенки
горешто прил.
Пример: Љуби горешто.