а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гореспоменат

гореспоменатиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 33981
Што е претходно споменат.
Англиски: above-mentioned
Примери:
Гореспоменатиот веќе се изјасни за виновен.
Изведенки
гореспомнат прид.
мн. гореспомнатиот