а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гореименуван

гореименуваните
Вид збор: Придавка
Што е претходно именуван.
Англиски: above-named
Употреба: Административен термин
Примери:
гореименуваното лице
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК