а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

горедолу

Вид збор: Прилог
Ранг: 6819
приближно, околу
Англиски: roundabout
Примери:
Резултатот е горе-долу ист.
Изведенки
горе-долу прил.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК