а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

годинешен

годинешните
Вид збор: Придавка
Ранг: 50570
Што е од оваа година.
Англиски: this year's
Примери:
годинешни фестивали