а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

годинава

Вид збор: Прилог
Ранг: 5076
Во (текот на) оваа година.
Англиски: this year Албански: këtë vit
Примери:
Годинава пролетта ќе задоцни.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи