а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

глорификација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
славење, величање, воздигнување
Англиски: glorification
Примери:
Тука имаме глорификација на силата и на јунаштината.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи