а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

главечки

Вид збор: Прилог
Ранг: 22675
Со главата надолу.
Англиски: head first
Примери:
Сите ќе одиме главечки во бездна.