а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гибелен

Види и: гибел (ж.)
гибелниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 54034
Што е во врска со гибел, што предизвикува гибел.
Примери:
гибелна постапка