а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

геоцентричен

геоцентричниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на геоцентризмот.
Англиски: geocentric
Употреба: Астрономија
Примери:
Астрологијата го користи геоцентричниот систем, кој вели дека Земјата е центар околу кој се вртат останатите небесни тела.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи