а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

геотермија

Вид збор: Именка, женски род
Наука за топлинска енергија поврзано со Земјата.
Англиски: geothermics
Употреба: Екологија
Изведенки
геотермички прид.
геотермичкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи