а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

геостратешки

геостратешкиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на геополитиката и стратегијата.
Англиски: geostrategic
Употреба: Политика
Примери:
геостратешки промени
Изведенки
геостратегиски прид.
геостратегискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи