а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

генијалец

Види и: гениј (м.)
мн. генијалци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 24021
гениј
Англиски: genius
Употреба: Иронично , Разговорно
Примери:
Ете така нашите генијалци човековата еволуција и целиот жив свет од милијарди години ја сместија во шоу.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК