а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

генијален

генијални
Вид збор: Придавка
Ранг: 8234
Што исклучителен, посебно надарен, талентиран, со голема дарба.
Англиски: ingenious
Изведенки
1. генијалност ж.
2. генијално прил.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК