а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

генетски

генетска
Вид збор: Придавка
Ранг: 6681
Што е поврзано со гените.
Англиски: genetic
Употреба: Медицина
Примери:
генетска болест
генетски код
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК