а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гатач

мн. гатачи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 18916
гаталец
Англиски: fortune teller
Изведенки
1. гатачка ж.
мн. гатачки
2. гатачки прид.
гатачкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК