а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гарсониера

мн. гарсониери
Вид збор: Именка, женски род
Мал, еднособен стан.
Англиски: studio apartment
Употреба: Архитектура и градба
Примери:
Живееше во мала гарсониера во центарот на градот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи