а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

галиба

Вид збор: Модален збор
веројатно, најверојатно
Англиски: probably Турски: galiba
Употреба: Разговорно
Примери:
И ти галиба си од нашите места?
FlexiMac
 менување на македонски глаголи