а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

галванотерапија

мн. галванотерапии
Вид збор: Именка, женски род
Лекување со помош на галванска струја.
Употреба: Медицина
Примери:
Во што се состои припремата на пациентот при галванотерапија?
Изведенки
галванотераписки прид.
галванотерапискиот