а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вулканизер

мн. вулканизери
Вид збор: Именка, машки род
Лице што се занимава со вулканизација.
Примери:
Сега ќе видите што значи гужва во сервисите и кај вулканизерите.
Вулканизери деновиве работат под полна пареа.
Кога дневните температури ќе почнат да го минат седмиот Целзиусов степен, вулканизерите препорачуваат зимските гуми веднаш да се заменат со летни.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи