а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вторичен

вторичниот
Вид збор: Придавка
Што е второстепен, секундарен.
Англиски: secondary
Примери:
вторично значење
FlexiMac
 менување на македонски глаголи