а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

врзатка

Види и: врзоп (м.)
мн. врзатки
Вид збор: Именка, женски род
врзоп
Англиски: bundle
Примери:
Зграпчи една врзатка од фалшивите книжни пари.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи